Strona główna
Rejestracja Zaloguj się
 Strona główna  Encyklopedia  Księga gości 
Nawigacja

sondy
Jak oceniasz wiedze w portalu
Przydatna wiedza
Może być
Wiedza nieprzydatna

Wyniki

Skorzystaj z wyszukiwarki-wpisz interesujace słowo/słowa
Szukaj:
Wspomóż nas artykułem lub dowolnym tekstem

Wklej artykuł i prześlij go do nas. Interesuje nas tylko czysta wiedza bez opinii i komentarzy.Bardzo prosimy o nie przesyłanie kopi z książek, czasopism lub stron internetowych. Nie mamy czasu sprawdzać każdego tekstu. Za każdy przesłany tekst dziękujemy.

Przejdź do formularza aby dodać tekst

Jak obniżyć popęd seksualny u kobiet


Obniżenie popędu seksualnego u kobiet

 

 

 

 

 

 Zbyt wysoki popęd seksualny jest obok impotencji największym problemem mężczyzn, ale nie tylko mężczyzn, ale również i kobiet.


Za popęd seksualny w organizmie człowieka jest odpowiedzialny testosteron-męski hormon płciowy występujący również w organizmie kobiet.
Zbyt wysoki poziom testosteronu powoduje owłosienie ciała kobiet i problemy z cerą (wągry). W przypadku obniżenia popędu seksualnego u kobiet seksuolog lub ginekolog może zapisać Diane-35 lek, który jest stosowany również przy zmianach skórnych.

 

Zmiany te mogą mieć swoje podłoże przez zbyt wysoki poziom testosteronu w organizmie kobiety, a tym samym popęd seksualny jest wyższy niż normalnie. Zbyt wysoki poziom testosteronu trzeba leczyć u seksuologa, bo może być powodem zaburzeń menstruacyjnych.
          Seksuolog lub ginekolog może zastosować ten sam lek do obniżenia popędu co u mężczyzn: Androcur. Jednak sam Androcur wywołuje poważne zaburzenia cyklu miesiączkowego, więc zapisuje się go razem z żeńskim hormonem estrogenem. Taka kombinacja może powodować takie same objawy niepożądane jak podczas stosowania środków antykoncepcyjnych tj. mdłości i napięcie gruczołów sutkowych.
 Nie wolno przyjmować Androcuru w czasie karmienia dzieci, substancja czynna przedostaje się razem z mlekiem matki do organizmu dziecka powodując szkody w rozwoju.

 

 


-Nie wolno przyjmować Androcuru w ciąży.

-Stosowanie Androcuru w ciąży może powodować ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu.

 W obniżeniu popędu pomagają szyszki chmielu, które można nabyć w sklepie zielarskim lub w aptece. Oprócz tego w aptekach są dostępne różne specyfiki na bazie szyszek chmielu np.

http://www.i-apteka.pl/product-pol-2746-SZYSZKA-Chmielu-x-30-tabletek.html

http://www.nokaut.pl/szukaj/szyszki-chmielu-20-g.html

http://www.domzdrowia.pl/76443,ziola-szyszki-chmielu-50-g.html


http://www.kalms.pl/


Te leki na obniżenie popędu dostępne są w każdej aptece bez recepty.

Szyszki chmielu polecane są kobietom w okresie menopauzy, bo mają działanie uspokajające, ułatwiają zasypianie, dlatego nie wolno przekraczać zalecanych w ulotce dawek leku. Stosuje się je w stanach nerwicowych lub jako środek zapobiegający stresowi.

Uwaga !

 Przyjęcie zbyt dużej ilości preparatu zawierającego szyszki chmielu może powodować senność i zaburzać obsługę maszyn lub kierowanie pojazdem.

Leki antydepresyjne powodują obniżenie popędu seksualnego, są silnymi wybiórczymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny.

 

 

 

Ważna dieta

 

 

Jednocześnie podczas przyjmowaniu leków na obniżenie popędu seksualnego trzeba stosować dietę. Uważając na tak zwane afrodyzjaki. Afrodyzjakiem jest serek, jogurt, gorczyca ciemna. Gorczyca powoduje zwiększone ukrwienie w okolicach bioder co przedkłada się na zwiększenie popędu i sprawności seksualnej. Jogurty w małych ilościach nie powinny zaszkodzić jednak jeśli ktoś lubi jogurty i je regularnie czas żeby je odstawił i jadł je tylko raz na jakiś czas w małych ilościach.

Innym afrodyzjakiem skutecznie zwiększającym sprawność seksualną i popęd seksualny jest miód i kakao. Zatem jeśli zjesz tabliczkę czekolady o średniej ilości kakao możesz mieć podwyższony popęd seksualny. Celowo pisze o średniej zawartości, bo te najtańsze czekolady nawet koło kakao nie leżały.


Miód zawiera w swoim składzie związki chemiczne podobne w swoim działaniu do hormonów. Nas interesuje jeden związek, a jest nim neurohormon acetylocholina, który w organizmie człowieka spełnia rolę przekaźnika pobudzającego tak zwane receptory cholinergiczne. Pobudzenie przez neurohormon acetylocholiny receptorów cholinergicznych powoduje obniżenie ciśnienia krwi, zwiększa wydzielanie substancji przez gruczoły, rozkurcza naczynia krwionośne co powoduje, że krew bardziej swobodnie krąży w okolicach bioder. Te z kolei mając więcej krwi do dyspozycji podają jej więcej do narządów rodnych co w konsekwencji powoduje wzrost popędu seksualnego tak u kobiet jak i mężczyzn. 

 

 

 

 


Przeczytaj również:


Jak obniżyć popęd seksualny u mężczyzn

 

 


 

obniżenie popędu, seksualność seksualny jak obniżyć popęd płciowy, płciowy, jak obniżyć popęd seksualny popęd seksualny u mężczyzn i kobiet Diane 35 Androcur lek Androcur dla mężczyzn, za wysoki popęd, afrodyzjaki libido za wysokie libido podwyższony popęd hormon neurohormon acetylocholinyadmin, 10-09-2010, odsłon: 13961
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:tagi

.