. .
Strona główna
Rejestracja Zaloguj się
 Strona główna  Encyklopedia  Księga gości  Blog  . 
Nawigacja

sondy
Jak oceniasz wiedze w portalu
Przydatna wiedza
Może być
Wiedza nieprzydatna

Wyniki

             Skorzystaj z wyszukiwarki - szukaj wśród 33 900 materiałów

Szukaj:
Wspomóż nas artykułem lub dowolnym tekstem

Bez rejestracji i logowania po prostu wklej artykuł i prześlij go do nas.

Interesuje nas tylko czysta wiedza bez opinii i komentarzy.Bardzo prosimy o nie przesyłanie kopii z książek, czasopism lub stron internetowych. Nie mamy czasu sprawdzać każdego tekstu. Za każdy przesłany artykuł dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim pasjonatom wiedzy za wspólny wysiłek tworzena tej strony.

Przejdź do formularza aby dodać tekst

              ZOBACZ NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Jak obniżyć popęd seksualny i libido u mężczyzn i kobiet


Obniżenie popędu seksualnego u mężczyzn i kobiet

 

 

 

 

 

Wysoki popęd seksualny jest jednym najczęstszych obok impotencji powodów leczenia u seksuologa. Nasz portal zawiera zaawansowane statystyki i widzimy ile osób szuka w wyszukiwarce informacji na temat możliwości obniżenia popędu seksualnego. Jest ich naprawdę sporo, i mężczyźni i kobiety. Także nie jesteś sam/sama.


Musisz wiedzieć, że same libido to nie tylko chemia organizmu w niektórych przypadkach obniżanie farmakologiczne może nie pomóc. Jako, że seksualność człowieka jest ściśle powiązana z psychiką, niektóre choroby czy schorzenia mogą powodować wzrost libido. Na przykład depresja-może powodować obniżenie libido i brak zainteresowania seksem lub jego wzrost i wzmożone zainteresowanie seksem.

Innym podobnym przypadkiem jest nerwica seksualna w której może dojść do całkowitego braku zainteresowania i do obniżenia libido, oraz do wzmożonego zainteresowania i wysokiego libido.

Przeważnie w depresjach i nerwicach seksualnych występuje obniżenie popędu seksualnego, ale są też przypadki podwyższonego. Należy zgłosić się do seksuologa i zrobić badania krwi koszt to kilkadziesiąt złotych. Jeśli wyniki pokażą, że poziom testosteronu jest poniżej poziomu 5,5 (optymalny poziom), a tym masz duży popęd seksualny może to być nerwica seksualna. W tym przypadku zaleca się stosowanie leków ziołowych-nie wolno stosować leków hormonalnych (androcur).

Jednak przy nerwicy seksualnej leki farmakologiczne nie wiele dadzą, bowiem głównym objawem jest szukanie wyładowania dla zmniejszenia niepokoju.

Należy zgłosić się do psychiatry i pobierać leki przeciwdrgawkowe (np. Depakine chrono).

 

 

Nerwica seksualna ściśle wiąże się z przeżyciami z przeszłości np. Pewien mężczyzna był traktowany przez matkę bardzo chłodno. Za każdym razem kiedy chciała go ukarać okazywała mu dystans i chłód emocjonalny. Niby nic wielkiego, ale jego matka w ten sposób ukształtowała jego życie erotyczne. Człowiek ten jak sam opowiadał nie był wstanie wytrzymać bez seksu jednego dnia, żona mu nie starczyła i wielokrotnie ją zdradzał w agencjach.

 

Innym przykładem mogą być przeżycia z przeszłości jak choćby rozwód rodziców lub śmierć jednego z rodziców lub inne tragedie życiowe. One to właśnie mogą wpłynąć na seksualność człowieka zaburzając prawidłowe funkcjonowanie psychiki.

Dlatego nadmierny popęd, który odczuwa kobieta lub mężczyzna nie zawsze musi być związany z biologią, może to być efekt pewnych skrzywień lub zaburzeń psychicznych (tak zwane dysfunkcje seksualne, ale o tym w dalszej części artykułu). W takim przypadku pomocny do stłumienia popędu seksualnego może być jedynie Androcur jednak żaden lekarz nie przepisze tego leku hormonalnego bez podstawnie z powodu zaburzeń seksualnych związanych z psychiką.

 

 

Obniżenie popędu - androcur

 

 

 

Z obniżeniem popędu seksualnego u mężczyzn jest podobnie jak u kobiet. Należy iść do seksuologa i zbadać poziom testosteronu, powinien mieścić się w granicach 2,8 do 8,0. Optymalnie to około 5,5. Przy liczbie testosteronu większej od 8,0 można rozpocząć leczenie silniejszymi środkami np. Androcur (czytaj: androkur). Jednak z androcurem trzeba uważać, bo zbyt długie stosowanie przy zbyt dużych dawkach może powodować wzrost brodawek piersiowych i podwyższenie głosu o jedną oktawę. Po za tym lek ten może powodować ciężkie uszkodzenie wątroby, osteoporozę kości, łagodne nowotwory. Może znaczy, że nie zawsze człowiek leczący się tym lekiem odczuwa skutki uboczne.

 

 

Androcur zawiera substancję czynną biologicznie: Cyproterone acetate, która ma działanie przeciwdziałające hormonom płciowym męskim. Dodatnim działaniem Androcuru jest zmniejszenie i zmiękczenie zarostu na twarzy przez co znacznie łatwiej mężczyzna się goli.W czasie kuracji androcurem mężczyźni zauważają częściowy zanik lub przerzedzenie owłosienia np. na klatce piersiowej.

 

 

Przy liczbie testosteronu we krwi niższej niż 8,0 lekarz nie przepisze androcuru, bo może to się okazać na dłuższą metę ryzykowne dla zdrowia. Należy pamiętać, że androcur jest lekiem hormonalnym, z kolei hormony są najsilniejszymi substancjami w naszym organizmie i jeśli podaje się androcur to cyproterone acetate zawarty w nim zaburza prawidłową gospodarkę hormonalną w organizmie. W czasie kuracji nie wolno pić alkoholu, bo obniża siłę działania leku.

 

 

Jednak należy przyznać, że lek androcur jest najskuteczniejszy do zwalczania zbyt mocnego popędu seksualnego. Na samym początku wystarczy jedna tabletka rano i wieczorem, potem tylko jedna tabletka rano a potem nawet pół tabletki na dobę jeśli wynik leczenia jest korzystny. Niektóre osoby muszą brać przez cały okres dawkę 100 mg na dobę (dwie tabletki).

Lek ten powoduje całkowite wygaszenie popędu seksualnego tak, że seksualność człowieka w zupełności nie interesuje. Przeważnie seksuolodzy przyjmują prywatnie. Należy umówić się na taką wizytę koszt to 80-100 złotych. Powiedzieć, że ma się za duże problemy z popędem seksualnym, lekarz może zleci badanie krwi na ilość testosteronu, albo i nie zleci. Wypisze receptę na lek, który nie jest zazwyczaj dostępny w aptekach od ręki trzeba poczekać na zamówienie przez aptekę. Są opakowania leku 20 tabletek i 50 tabletek poprośmy o 50 tabletek, bo prywatna wizyta u lekarza się bardziej opłaca finansowo.

Do lekarza będziesz chodzić co 50 dni po nową receptę, a w tym czasie możesz się zając normalnym życiem, bo popęd seksualny więcej cię nie będzie dręczyć. Masz na to gwarancję.

 

 

Lek wydawany tylko na receptę kosztuje około 40 złotych za 50 tabletek z uwzględnieniem refundacji. Zatem co 50 dni wygaszenie popędu seksualnego będzie cię wynosić około 140 złotych. Bez refundacji lek ten kosztuje około 100 złotych za opakowanie 50 tabletek. Ostatnio cięcia budżetowe sprawiły, że niektóre leki nie mają już refundacji i ten lek również jej już nie ma, ale może za jakiś czas to się zmieni, bo refundacje leków co jakiś czas się zmieniają.

 

Przedwczesny wytrysk


Szyszki chmielu są stosowane w przedwczesnym wytrysku u mężczyzn. Lekiem bardzo popularnym przepisywanym przez seksuologów jest Kalms-lek uspokajający.
Kalms jest również stosowany do obniżenia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet poprzez obniżenie libido. Dawkowanie leku nie może przekroczyć 6 tabletek na dobę. Przeważnie stosuje się 1 tabletkę rano i 1 wieczorek, jeśli działanie jest słabe to dawkę się podwaja rano i wieczorem. Zbyt duże dawki powodują senność i zaburzenia w obsłudze maszyn i kierowaniu pojazdami.

Więcej informacji na temat leku Kalms:

http://www.kalms.pl/

 

 

Kalms jest lekiem na obniżenie popędu seksualnego bez recepty.

 

 

 

Innymi lekami pomagającym mężczyznom w przedwczesnym wytrysku są leki antydepresyjne (np. cital).

Działają na zasadzie wychwytu zwrotnego serotoniny.

Leki antydepresyjne mają również działanie obniżające popęd seksualny poprzez obniżenie libido.

 

 

 

 

Bromek potasu i bromek sodu obniżają popęd seksualny

 

 

 

 

Bromek potasu i bromek sodu były niegdyś stosowane w wojsku i w marynarce wojennej. Dodawano te substancje do jedzenia by obniżyć libido żołnierzy i marynarzy. Jest on bardzo skuteczny jednak jego niewątpliwą wadą jest to, że jest trochę za bardzo toksyczny i może powodować skutki uboczne. Nie jest rzecz jasna to normą, bo wiele osób stosując leki w których skład wchodzi bromek potasu czy bromek sodu nie mają takich problemów. Bromek potasu jest mocniejszy od bromku sodu w obniżaniu popędu seksualnego. Substancja ta działa na układ hormonalny i powoduje zmniejszenie ilości testosteronu we krwi co jest jeszcze dodatkowym atutem dla mężczyzn, którzy łysieją, gdyż opóźnia to proces łysienia.

Bromek potasu czy sodu jest znacznie tańszy od Androcuru, bowiem ten pierwszy nie jest już refundowany i w tej chwili leczenie Androcurem nadmiernego popędu seksualnego kosztuje ponad sto złotych miesięcznie. Jedno opakowanie starczy na miesiąc, a koszt jego to ponad sto złotych. Do tego rzecz jasna trzeba liczyć prywatną wizytę u seksuologa.

Bromek potasu kosztuje około 80 złotych za kilogram. Jego dawkowanie to niewielka ilość na koniuszku małej łyżeczki, ale najlepiej jeśli będzie to roztwór z czymś co lubisz (np. coca-cola). Bromek potasu i bromek sodu nie mają najlepszego smaku, przy czym bromek sodu ma gorszy smak od bromku potasu. Regularne codzienne branie spowoduje, że już po dwóch tygodniach zauważysz osłabienie popędu seksualnego.

 

Jeżeli któryś z was ma lekką nerwicę to jest to dodatkowy atut by stosować bromek potasu, bo ta substancja bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy powodując, że człowiek jest spokojniejszy i lepiej śpi. Dla osób zestresowanych i żyjących w ciągłym pośpiechu to też dobry pomysł by stosować bromek potasu. Zbyt duża ilość bromku potasu powoduje senność i otępienie.


 

 

Gdzie kupić bromek potasu czy sodu

 

 

 

Na allegro czasem są oferty sprzedaży tych substancji, ale mogę polecić ci stronkę internetową firmy, która tym handluje. Sprzedaż prowadzą hurtową i detaliczną.

 

 

Oto ta strona:

 

 

http://www.chemiczne.org/index.html

 

 

 

 

 

Obniżanie popędu poprzez podgrzewanie jąder

 

 

Starym sposobem stosowanym niegdyś w Afrycę z powodu tego, że ludność ta zawsze była biedna jest podgrzewanie jąder mężczyzn. Przy czym były dwa różne sposoby. Jeden z nich polegał na gorących kompielach, ale w temperaturze około 40 stopni. Takie kompiele powodowały czasową bezpłodność mężczyzn, a drugi sposób to było podgrzewania jąder w temeraturze wyższej jak 50 stopni co powodowało ich częściowe uszkodzenie i niedoczyność jąder inaczej hipogonadyzm męski. Podgrzewanie w takiej teperaturze powoduje całkowitą i nieodwracalną bezpłodność oraz zmniejszone wytwarzanie testosteronu przez jądra.

Najlepiej nalać gorącej wody do szklanki, garnka lub do kubka i moczyć je przez kilka minut. Na samym początku należało by zacząć od niższych temperatur, a potem gdy ta część ciała przyzwyczai się do wyższych temperatur niż te które są w spodniach można moczyć jądra w coraz wyższej temperaturze. Nie przesadzajmy z tym "darmowym sposobem" obniżania popędu, bowiem skutki mogą być opłakane w przyszłości. Taki zabieg należy stosować kilka razy w tygodniu, a kiedy jądra przyzwyczają się do wyższej temerastury należy zmniejszyć do jednego razu w tygodniu i obserwować spadek libido. Kiedy zauważysz zmniejszony popęd seksualny zaniechaj na kilka tygodni moczenie lub zakończ tą "kurację" na zawsze, ponieważ możesz przedobrzyć i spowodować tak silne zmiany, że potem będziesz się leczył latami.

Efekt jest gwarantowany, ale musimy pamiętać, że zmiany które w ten sposób robimy mają wpływ na cały organizm, bo dotyczą gospodarki hormonalnej w organizmie. A z hormonami nie ma zabawy i będzie to mieć wpływ na całe życie.

 

 

Skutki niedoczyności jąder:


 

- brak popędu płciowego,

- okresowe bóle jąder

- brak wzwodu,

- brak erekcji,

- zmiany nastroju, bezseność

- nadmierne osłabienie, seność, brak energii i siły do pracy fizycznej

- bezpłodność,

- brak zarostu, lub zmniejszony zarost

 

Leki na obniżenie libido

 

 

Wystarczy iść do lekarza psychiatry i opisać mu objawy depresji, a on przepisze nam lek antydepresyjny (np. cital), który jest świetny w obniżaniu popędu seksualnego. To samo tyczy się leków psychotropowych.

Jak każda metoda i ta ma pewne skutki uboczne o których chciałbym napisać.

Po pierwsze leki, które otrzymamy od lekarza muszą być przyjmowane w minimalnych dawkach tak zwanych dawkach początkowych. W każdej ulotce jest napisane jakie to są dawki początkowe leku i należy się ich bezwzględnie trzymać i nie podwyższać dawki.

 

Leki psychotropowe i antydepresyjne po dłuższym czasie brania powodują pewne zmiany, dlatego jest wskazane raz na trzy miesiące odstawiać na miesiąc leki.

 

Leki przeciwdepresyjne mogą powodować depresje po ich odstawieniu. W zależności od organizmu może to być łagodna, przejściowa depresja albo trochę ostrzejsza. Leki psychotropowe po odstawieniu mogą powodować pobudzenie i zaburzenie snu. Nie wykluczona jest także depresja i mrowienie w kończynach.

 

 

Dysfuzja seksualna

 

W toku rozwoju psychoseksualnego następuje rozwój osobowości każdego człowieka, ale czasami mają miejsce zakłócenia, które przybierają formę różnych zaburzeń seksualnych. Człowiek jest stworzeniem seksualnym, a to oznacza, że jego seksualność jest ściśle wpisana w jego osobowość i psychikę.

Jakiekolwiek zaburzenia w psychice "siadają" na seksualność, zatem problem psychiczny to również i problem seksualny, bowiem nasza seksualność jest "umieszczona" w psychice.

Trzeba sięgnąć wstecz czy w naszym życiu nie było bicia, lęku, upokarzania, chłodu emocjonalnego ze strony rodziców, nadmiernego karania przez rodziców, molestowania, wykorzystywania seksualnego, rozwodu rodziców, śmierci jednego lub obojga rodziców, kłótni rodziców i przemocy w rodzinie, alkoholizmu w rodzinie, upokarzania w szkole przez kolegów kolerzanki i wielu innych czynników, które mogą zaburzyć rozwój psychoseksualny dziecka.

Jeśli tego typu czynniki wystąpiły w przeszłości w twoim życiu to mogły spowodować psychogenną dysfuzje seksualną objawiającą się konfliktami emocjonalnymi i nadmiernym popędem seksualnym.

 

 

Zaburzenie popędu

 

 

Są trzy rodzaje zaburzenia popędu: wzmożenie, obniżenie i przekierowanie.

 

Wzmożenie cechuje wzrost aktywności seksualnej i może być związane z manią na tle płci przeciwnej. W niektórych chorobach jak w zespole maniakalnym, w chorobie afektywnej dwubiegunowej wzrastają silne pragnienia seksualne. W tym zaburzeniu popędu występuje erotomania czyli satyriasis u meżczyzm a nimfomania u kobiet. Jest to uporczywe myślenie o seksie i szukanie partnerów seksualnych za wszelką cenę. Działanie takie staje się głównym zadaniem w życiu osoby dotkniętej erotomanią.

 

Obniżenie to kolejne zaburzenie popędu, ma miejsce w silnych depresjach, schizofreni.

 

Przekierowanie dotyczy form jego zaspokojenia i kierunku popędu. Zaliczyć do tego można homoseksualizm. Kontrowersyjny temat, ponieważ Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wypisało homoseksualizm z listy zaburzeń, a w mediach cały czas się powtarza, że to nie jest zaburzenie. Teraz z kolei Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne chce wypisać z listy zaburzeń pedofilię i tak jak homoseksualizm ma być traktowana jako orientacja. Oczywiście nie biorę ich zdania pod uwagę i przytaczam dotychczasowe dane odnośnie homoseksualizmu.

 

Homoseksualizm jako zaburzenie popędu jest to przekierowanie popędu seksualnego w sensie biologicznym (pogwałcenie II prawa biologicznego - prawa zachowania gatunku). Jest zaburzeniem, bo sprzeciwia się prawu naturalnemu, a w jego ramy jest wpisana zdolność rozmnażania.

 

Pedofilia to następne zaburzenie w którym występuje przekierowanie. Pedofilia to ostra forma a skłonności pedofilskie to lżejsza forma pedofili. Pedofilia jest powszechna a jeszcze bardziej powszechniejsza jest skłonność pedofilska. Część meżczyzn odczuwa pragnienia seksualne odnośnie nastolatek i nie widzą w tym nic złego. To są skłonności pedofilskie, czyli rodzaj przekierowania popędu na dzieci w okresie dojrzewania płciowego.

 

Czym jest pedofilia? Pedofil to osoba, którą brzydzi owłosienie łonowe u kobiet lub meżczyzm. Dlatego jego pragnienia seksualne są nakierowane na dzieci. Od razu można w tym miejscu rozpoznać skłonności pedofilskie u części mężczyzn, którzy brzydzą się owłosieniem łonowym kobiet, a są to takie same włosy jak na głowie. Włosami na głowie się nie brzydzą, a włosami łonowymi się brzydzą.

Pedofila nie pociąga młody wiek dziecka, ale brak owłosienia i niedojrzałość organizmu, zatem lekkie skłonności pedofilskie są u każdego kogo w jakimś stopniu brzydzi owłosienie łonowe u partnera. Cześć osób się z tym nie zgodzi, ale tak wynika z definicji.

Ktoś kogo brzydzi owłosienie łonowe nie jest pedofilem, ale ma lekkie skłonności do pedofili ze względu na naturalny wstręt do owłosienia łonowego.

 

Inne przekierowania to:

 • sadyzm, masochizm
 • zoofilia
 • gerontofilia
 • nekrofilia
 • ocieractwo
 • fetyszyzm
 • ekshibicjonizm i inne.

 

 

 

 

UWAGA !!!

 

 

Porady na stronie są tylko delikatną sugestią mającą na celu rozwiązanie problemu zbyt wysokiego libido u kobiet jak i mężczyzn. Włożyliśmy w to całą wiedzę jaką posiadamy by pomóc odwiedzającym nas osobom. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne. Tak jak ze wszystkim, tak i w tym przypadku proszę się kierować rozsądkiem i nie dążyć za wszelką cenę, bo skutki mogą być opłakane.

 

 

 

 

 


 

Przeczytaj również:

 

 

Jak obniżyć popęd seksualny

 

Wrogowie popędu co zmniejsza libido

 

 


popęd seksualny obniżenie popędu seksualnego jak obniżyć popęd seksualny, obniżenie libido, stłumić popęd obniżyć popęd płciowy, leki ziołowe, leki bez recepty, bez recepty

Androcur, niedoczyności jąder, libido, obniżenie libido, mężczyzn bromek potasu soduadmin, 10-09-2010, odsłon: 382270

Komentarze
Adam(07-09-2012, 22:50:45, IP: 83.10.145.203)

Chyba jedyna nadzieja na ratowanie związku gdzie jedno chce a druga strona ma w tyłku sex.Ja nie mam wiec to jest twój problem.Tak to wygląda.Takie są realia małżeństw,związków.W necie można wyczytać na forach o problemach z sexem a raczej jego brakiem i szukanie ratunku w lekach typu Androcur by nie mieć ochoty na bzykanie.Sam jestem w takiej sytuacji i dopadła mnie już dawno flustracja sexualna.Złość żal.gniew itp.Pozdrawiam panów mających ten sam problem.

Bartek(15-02-2013, 21:58:21, IP: 95.160.48.18)
Adam,witaj w klubie,również borykam się z tym problemem,nic przyjemnego!! Również muszę szukać pomocy,bo to wszystko o co walczyłem przez kilka ładnych lat szlag może trafić!! pozdrawiam.
Mikołaj(23-03-2013, 18:10:28, IP: 178.183.173.110)
Tak to jest rozwiazanie aby odciąć sie od tego uzależnienia. Na dodatek jeśli zona stosuje to jako szantaż.
ed(09-04-2013, 01:33:29, IP: 83.30.134.39)
to jest przerąbane..niszczy życie rodziny i siebie
tomi(01-06-2013, 17:20:46, IP: 83.238.48.22)
Witam ja tez mam taki problem i dziala to tak ty masz ochote ty masz problem i tak juz leci 4 rok rozmowa proszenin o rozwiazanie problemu i nic chyba czeba szukac ratunku w hemi wrogowi tego nie zycze
janusz(06-06-2013, 12:33:06, IP: 82.160.154.189)
jestem żoną 40-letniego męzczyzny,który uwaza ,ze kochac się pary razy dziennie za cos normalnego.gdy proponuje seksuologa to reaguje gniewem i mi karze sie leczyc.dla niego to normalka-zawsze reaguje pytaniem-czy to moja wina ze mi sie chce?ja odpowiadam ,a czy moja ze ja nie chce?i wtedy uwaza ze moja,bo mam 36 lat i powiinno wzrosnąć mi ochota na seks.panowie nie wzrasta bo ten seks jest krótki na byle jak ,byle jemu bylo fajnie,ja nie zdaze sie rozkrecic,bo on juz jest po wszystkim .tak częsty seks bez satysfakcji staje się dla kobiety męką-naprawdę.rozkładam czasem nogi dla świętego spokoju,żeby nie obrażał się a co za tym idzie nie wyrzywał na dzieciach.sama szukam na forum coś żeby mu po cichu podawać,ale nie truć ,nie zaszkodzić jego zdrowiu.pomóżcie nam!!!!
Łukasz(12-06-2013, 04:47:01, IP: 83.28.95.201)
Jak dawkować \"Bromek potasu\" - 10-5% roztwór, ale ile dziennie trzeba wsiąść ?
JJ(22-06-2013, 01:24:16, IP: 89.77.146.117)
U mnie jest podobnie - choć z niczyjej winy, po prostu życie (praca itd.) potrafi tak skopać po zadzie, że jedna strona musi brać prochy (antydepresanty i inne tego typu wynalazki) żeby sobie jakoś radzić, a to skutecznie zabija libido... Dlatego sensownym rozwiązaniem dla drugiej osoby mogą być właśnie takie medykamenty. Mam zamiar spróbować. Czy potrzebna jest recepta?
admin
(22-06-2013, 16:06:54, IP: 31.0.217.252)
Droga pani


To co pani opisuje świadczy o tym, że pani mąż ma zaburzenia seksualne i słusznie pani wywnioskowała, że musi się leczyć. Prawdopodobnie chodzi tutaj o seksoholizm.
Seksoholizm wyleczyć można tylko poprzez ograniczenie kontaktów seksualnych, tutaj raczej leki farmakologiczne nie pomogą. Tylko abstynencja i silna wola wyleczenia się. Jeśli nie uznaje tego, że ma zaburzenia seksualne to raczej pani mu już nie pomoże.
ro m(09-08-2013, 12:50:48, IP: 109.173.182.195)
Nie wiem czy sexoholizm da się wygłuszyć bez farmacji?!Raczej wątpię.Jestem żonaty,żyję jeszcze z inną kobietą i trzecią,a tak dla całkowitego spokoju jestem raz po raz z czwartą.To chyba nie jest normalne?! Nadmieniam że mam 53 latka. Jak to długo jeszcze potrwa? Zaczyna mnie trochę męczyć to szukanie nowych znajomości,bo dziewczyny po paru miesiącach uciekają.
janusz(29-10-2013, 22:24:01, IP: 86.63.90.91)
witam> zrobie wszystko zeby mi sie przestało chciec lubie kiedy mojej partnerce jest dobrze staram sie pieszcze lize caluje itd.itp. ale najgorsze jest to ze z byle powodu dostaje kare i musze sie prosic zeby choc okruszek dostac w nagrode jestesmy 5 mcy po slubie i 9 lat w zwiazku ona sie juz nic nie zmieni jaka chemia mi pomoze zapomniec o tym ze meszczyzni i kobiety to robią i zerwac z rutyną>blagam kolejnych tygodni nie wytrzymam. szkoda ze to nie jest na odwrt naprawde zycze tego kobietą żeby były postawine w naszej sytuacji i prosily sie bez skutecznie. juz mam dosyc takiego zycia i zwiazku
anita(04-11-2013, 23:44:52, IP: 83.242.112.226)
ludzie tak czytam i widze ze nie jestem sama,mam 50 myslalam ze juz seksu bedzie coraz mniej nie chce juz mi sie czasem z musu sie rozkladam niby obowiazek a tu moj stary chyba na leb dostal jakby mogl to by co dzien czy on jest zdrowy czy ja chora ,czasem wyobrazam sobie jakby umarl bym oddychla,,,czy mam brac rozwod a nie chce juz mi sie na starosc nic zmieniac czy mu przejdzie
adam(17-11-2013, 16:02:21, IP: 31.11.176.240)
witam szczególnie panów. mam ten sam problem ze mi się chce a moja druga polówka na to ze jej nie. niestety tak jest bardzo często nawet potrafi odmawiać przez kilka tygodni. uważam ze to wina tych prochów antykoncepcyjnych. kiedy jednak dojdzie do zbliżenia mówi że było naprawdę fantastycznie i uwielbia się kochać ze mną. o co więc w tym wszystkim chodzi K.......?
pozdrawiam panów z tym problemem
admin
(19-11-2013, 18:22:42, IP: 31.0.242.96)
Tak Adamie masz rację.
Środki antykoncepcyjne zmniejszają ochotę na seks u kobiet i działają poronnie to znaczy, że dochodzi do zapłodnienia komórki, a środki te mają spowodować żeby to życie nie mogło się rozwijać.
Środki nie tylko szkodzą dziecku ale również kobiecie czego Adamie jest przykład w twoim związku.

Prasa lewicowa z Gazetą wyborczą (Gazeta.pl) nie piszą o negatywnych skutkach brania tych hormonów dla związków. W dużej mierze skupiają się na zachwalaniu i starają się wywrzeć presje i nacisk na polski rząd poprzez serię artykułów. Często są to artykuły sponsorowane, ale o tym się nie mówi w ogóle. Wielkie koncerny (zazwyczaj niemieckie) płacą ogromne pieniądze (np. Gazecie Wyborczej) żeby pisali przychylnie o tych środkach.
Jedynie prasa katolicka jasno i wyraźnie wskazuje w swoich artykułach że antykoncepcja hormonalna szkodzi.
Prasa prawicowa również wskazuje na fakt, że związki się rozpadają ze względu na nieudany seks w niektórych małżeństwach stosujących te środki.

Kobieta stosuje środki antykoncepcyjne by móc bez przeszkód współżyć, a kiedy je weźmie ochota na seks jej mija ze względu na drastyczne obniżenie popędu seksualnego. Rzecz jasna nie wszystkie kobiety tak mają, ale duża część niestety tak.
piotr(26-12-2013, 07:44:36, IP: 178.37.3.81)
Witam wszystkich niestety ale i moje zycie sexualne ten problem nie ominol jestem 2 lata po slubie moja zona wczesniej stsowala antykocepcje i nie miala ochoty na sex nawet w weekend bo w tygodniu nawet nie prubuje,postanowilismy odstawic tabletki i stosowac prezerwatywy mialo byc lepiej a wszystko zostalo po staremu nie wiem co robic zdradzac? Rozejsc sie?czy zyc nieszczesliwie? Aha na poczatku naszego zwiazku bylo zupelnie inaczej a teraz nawet calowanie sprawia jej trudnosc tak poza tym jest dobra zona ale ja mam 27 lat i do cholery mam potrzeby,nie wiem po czyjej stronie lezy wina!!!!!
monika(28-12-2013, 08:25:43, IP: 82.145.220.154/5.172.252.119)
wszystko super panowie opisujecie a mnie mąż zgwałcił teraz żeby tego więcej nie robił rozkladam nogi żeby nie dzieci już dawno bym odeszła ale są dla mnie całym moim życiem więc taki androcur byłby świetnym rozwiązaniem
Anna Duda(11-01-2014, 15:08:11, IP: 31.182.160.190)
jestem w związku 27 lat. Mój partner ma ciągle jakieś romanse. Ostatnio wybiera młode dziewczyny, kupuje prezenty itd.|ale mówi że mnie kocha i nie chce się ze mną rozstać. On jest zawsze gotowy do sexu.Co robić, bo to mnie bardzo rani. On skończył 60 lat. jak nie fizycznie to romansuje przez telefon. Czy mam się z nim rozstać bo chyba już dłużej nie wytrzymam?
Jan(28-01-2014, 20:37:22, IP: 79.162.208.63)
Witam,

Mam 17 lat i mam wrażenie, że moje libido jest zbyt wysokie..Cóż może jest to spowodowane zmianami hormonalnymi i jest to naturalne, ale w każdym razie chciałbym obniżyć swój popęd seksualny..

Nigdy jeszcze się nie kochałem, często mam fantazje erotyczne i czasem mimowolnie wchodzę na strony pornograficzne(jakby mnie coś ciągnęło), a jedynym sposobem zaspokajania mojej żądzy jest onanizm...Jednak takie zachowania są sprzeczne z moimi przekonaniami religijnymi(jestem katolikiem) oraz sprawiają, że czuję się w pewien sposób przez nie zniewolony...

Najdłuzej bez zaspokajania popędu udało mi się wytzrymać ok miesiąc, a czasem zdarza się, że robię to wiecej, niz raz dziennie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to normalne zachowanie i
chciałbym zapytać, czy bromek potasu, oprócz woli zaprzestania tego procederu, będzie mi w stanie pomóc? Czy wtedy będę w ogóle mniej się skupiać na tych sferach?
Dodam również, że osłabia to moją koncentrację...a chęć do seksu jest mi na razie w ogóle nie potrzebna, a mam przez nią potem wyrzuty sumienia...

Czy mają Państwo jakieś rady?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
k(26-04-2014, 22:14:09, IP: 83.8.221.218)
witam. Jak Androcur podziała na zdrowego człowieka ? czy dlugo mozna go stosować ? po jakim czasie pojawią sie zmiany na ciele itp ..?
admin
(01-05-2014, 14:56:50, IP: 31.174.237.8)

Androcur działa bardzo skutecznie na zdrowego człowieka, ale jest to silny lek o działaniu chormonalnym i żaden lekarz nie weźmie odpowiedzialności i nie przepisze go jeśli nie ma ku temu podstaw. Dlatego wracam do twojego pytania, ale ujme je trochę inaczej "Czy jakiś lekarz przepisze androcur zdrowemu człowiekowi?" Na krótką metę tak, jednak każdy lekarz wie, że dłuższe i nieuzasadnione przyjmowanie tego leku powoduje szerek poważnych problemów zdrowotnych. Jednym z nich jest osteoporoza kości, co w konsekwencji kończy się poważnymi złamaniami nawet kości piszczelowej podczas biegania. Także androcur jest skuteczny, ale nie może być brany bez podstawnie latami.

k(02-05-2014, 17:05:04, IP: 83.8.236.172)

1)   Jakie jest porównanie androcuru i bromku potasu ? bromek potasu ma duzo mniejsze działanie (powoduje jakieś zmiany wizualne ?)
2)   I jakie zmiany na ciele widoczne są  np. po stosowaniu  4 miesiące androcuru ?
3)  czy osoba zdrowa będzie bardziej podatna na te zmiany czy nie ?

 

 

 

 

 

Odpowiedzi na pytania:

 

 

 

 

1) Bromek potasu jest substancją używaną kiedyś w psychiatrii. Powoduje uspokojenie a w większych dawkach senność i otępienie. Obniżenie popędu seksualnego to efekt uboczny bromków, bowiem działają one trochę toksycznie na organizm i ta toksyczność powoduje zmniejszenie popędu. Androcur to lek (na receptę), która działa bezpośrednio na jądra blokując wytwarzanie testosteronu (lek hormonalny). Dlatego stosowanie tego leku na dłuższą metę bez konsultacji z lekarzem jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Ani bromki ani androcur nie powodują żadnych zmian wizualnych i po człowieku nie widać by brał te substancje.

 

 

2) Główną zmianą jest mniejszenie owłosienia na ciele, bo owłosienie jest powodowane przez testosteron. Drugą odczuwalną zmianą w przypadku meżczyzn o twardym zaroście jest zmiękczenie zarostu i łatwiejsze golenie.

 

 

3) Osoba zdrowa nie powinna przyjmować tego leku.

"Czy osoba zdrowa będzie bardziej podatna na te zmiany czy nie?" - to zależy co rozumiesz pod pojęciem "osoba zdrowa". Bo jeśli chodzi ci o zbyt silny popęd seksualny to nie musi znaczyć, że osoba jest chora. Może być jak najbardziej zdrowa tylko, że ma większy popęd i tyle. Nie wszyscy jesteśmy tacy sami.

Pamietajmy, że zanim androcur zaczniemy brać należy zbadać krew na ilość testosteronu, bo czasem popęd seksualny może być powodowany zbyt dużą ilością tego hormonu we krwi. Podwyższona ilośc testosteronu leczy się androcurem.

Wracając do pytania - czy osoba zdrowa czy chora to myślę, że gdyby jakieś zmiany zewnętrzne w niektórych przypadkach miały się nawet pojawić to uważam, że nie miało by to znaczenia czy ktoś chory czy zdrowy, bo zmiany te mogą być związane z uczuleniem lub niewłaściwą reakcją organizmu na bromki (bromek potasu, bromek sodu). W takim przypadku radzę zaniechać przyjmowania bromków.

Bromki oprócz zmniejszenia libido powoduja dośc znaczne obniżenie sprawności seksualnej oraz powodują zaburzenia erekcji.

k(03-05-2014, 11:23:04, IP: 83.8.216.86)

Czyli jeśli mam prawidłowy poziom testosteronu to nie powinienem stosować żadnych z tych środków.. Ale jednak zaryzykuję, Może bede żył krótko ale spokojniej :) . Chcę całkowicie wykluczyć tę dziedzinę zycia (sfera seksu ).
dziekuje za odpowiedzi.

 

 

 

Odpowiedź:

 

 

Nie uda ci się dostać tego leku bez recepty, ale jest pewien sposób, który jest inwazyjny i powoduje podobne efekty do androcuru.

Tym sposobem jest pogrzewanie jąder w wodzie o temperaturze przekraczającej 60 stopni Celsjusza.

Nalej wodę gorącą do szklanki i mocz jądra. Jest to stary sposób wojowników elminujący popęd seksualny i płodność. Stosowano to kiedyś w Afryce aby wyelminować płodność mężczyzn z powodów braków pożywienia. W ten sposób ograniczano populację, ponieważ afrykę nie stać było na kosztowną antykoncepcję.

 

Wady tej metody są bardzo duże. Po pierwsze powoduje bezpłodność, okresowy ból jader, jądra poddane wyższej temperaturze jak 50 stopni zostają częściowo uszkodzone co może mieć niekorzystny wpływ na ich pracę. Jądra oprócz wytwarzania plemników zajmują się wytwarzaniem męskiego hormonu testosteronu.

 

Uszkodzenie jąder powodują niedoczyność jąder (hipogonadyzm męski). Więcej informacji pod linkiem.

 

Skrócie co powoduje uszkodzenie jąder (niedoczyność jąder):

 

 • brak popędu płciowego,
 • brak wzwodu,
 • brak erekcji,
 • częste zmiany nastroju,
 • nadmierne osłabienie, senność
 • bezpłodność,
 • brak zarostu, lub widoczne zmniejszenie zarostu na ciele.

 

Metoda ta jest inwazyjna, nieodracalna i nie zawsze skuteczna. Jej skuteczność uzależniona jest od organizmu. U niektórych powoduje to mocny spadek popędu a u niektórych żaden.

 

Testosteron(24-08-2014, 22:34:33, IP: 83.5.102.100)

Witam.
Czy mając przekroczony poziom testosteronu będę odczuwał skutki uboczne androcuru tj. bóle głowy, dezorientacja?

 

 

 

Odpowiedź:

 

 

Może się tak zdarzyć, bo każdy organizm inaczej reaguje na leki, ale raczej powinno to przebiegać bez żadnych objawów. Podwyższony testeron powoduje niepokój i nerwowość oraz podwyższony poziom agresji. Androcur obniżając testosteron zmniejsza nerwowśc i agresje przez co działa jako lekki lek uspakajający.

 

Zatem po Androcurze raczej powinieneś się lepiej poczuć.

PK - problem jak wszyscy(02-09-2014, 19:06:12, IP: 178.252.13.83)

Mam problem jak przedmówcy - zwększone potrzeby na seks, ochota jest non stop przez co nawet nie mam możliwości o tym nie myśleć. wizyta u lekarza jest już zaplanowana ale zanim dojdzie do skutku chciałbym się dowiedzieć czegoś jeszcze o lekach jakie może mi przepisać.
Czy poprzez zażywanie leków wskazanych wyżej lub nie wskazanych mogę mieć poważniejsze problemy ze zdrowiem?
Z tego co pisze wyżej androcur może powodować powstawanie nowotworów, czy inne leki też mogą? Jakie inne negatywne symptomy mogą powodować leki i jak często ma miejsce taka sytuacja?
Czy przyjmowanie tego typu leków może powodować całkowitą bezpłodność lub całkowitą i nieoodwracalną ochotę na seks? Z moją partnerką nie mamy jeszcze dzieci i chcemy kiedyś je mieć a i w łóżku chciałbym by była ze mną szczęśliwa.
Czy obniżenie chęci na seks będzie trwałe czy po odstawieniu leków automatycznie znów będzie tak samo?

 

 

Odpowiedź:

 

Niestety nie mam dobrych wieści.

 

Leki te powodują zmniejszenie ochoty na seks, ale po odstawieniu ochota znów wraca. Niestety leczenie nie jest trwałe, ale po dłuższym czasie stosowania może powodować zmniejszoną ochotę na seks nawet po odstawieniu leków. Niestety leków takich jak Androcur nie można stosować latami i co jakiś czas (raz na pół roku) trzeba zrobić przerwę paro miesięczną (2 miesiące) w ich braniu, bo powodują osteoporozę czyli łamliwość kości.

 

Androcur nie powoduje poważniejszych problemów ze zdrowiem jeśli zażywa się go z umiarem i co jakiś czas robi się przerwę. Pamiętajmy że jest to lek hormonalny i ma silne działanie. Trzeba pamiętać, że lek działa na produkcję testosteronu w organizmie męskim i kobiecym co nie jest obojętne dla zdrowia. Lekarz zazwyczaj przepisuje niską dawkę zatem nie jest ona szkodliwa i nie odczujesz nawet działania tego leku.

 

 

Co do nowotworów to przyjmowanie leku przez wiele lat w dawce 25 mg i większej (lekarz przepisze 50 mg raz dziennie) może powodować łagodne nowotwory. Nie do końca jest udowodnione, że to powodował Androcur, bo obserwowano takie przypadki, ale geneza tych nowotworów może być znacznie bardziej skomplikowana.

Oprócz tego lek ten powodować może uszkodzenie wątroby, żółtaczke, zapalenie wątroby, ale zazwyczaj w wższych dawkach i przy dłuższym przyjmowaniu. Powodować może także uczucie zmęczenia i lekkie problemy  ze wzwodem.

Zazwyczaj Androcur nie ma przy tej dawce skutków ubocznych tych "cięższego kalibru", ale z tym trzeba się liczyć. Jeśli zauważysz coś niepokojącego odstaw lek i skontaktuj się z lekarzem.

 

Leki te nie powodują bezpłodności nieodwracalnej, ale powodują przy dłuższym stosowaniu bezpłodność czasową. Po zaprzestaniu brania tabletek wszystko wraca do normy. Leki te nie mogą powodować nieodwracalnej ochoty na seks ponieważ blokują czasowo wytwarzanie testosteronu przez najądrza, po odstawieniu leku organizm wraca do normalnego funkcjonowania. Przy czym może się zdarzyć, że po dłuższym czasie przyjmowania leku organizm będzie produkował mniej testosoteronu co w będzie miało wpływ na popęd seksualny, ochotę na seks, a także sprawność seksualną. Mniej testosteronu to mniejsza sprawność i mniejsze libido.

 

Seksoholizm

 

Trzeba zwrócić uwagę na problem psychiczny związany z nadmiernym popędem seksualnym. Czasem może to być zwiastun uzależnienia od doznań seksualnych czyli seksoholizm. Można go łatwo rozpoznać, bo tak jak każde uzależnienie ma swoje symtomy odstawienne. Jeśli partnerka odmawia nam seksu, a my wpadamy w złość, denerwujemy się i nie umiemy się uspokoić, odczuwamy niepokój i dążymy za wszelką cenę do zbliżenia, nawet za cenę kłótni - znaczyć to może że już w jakimś stopniu jesteśmy uzależnieni.

I trzeba na nadmierny popęd spojrzeć z innej płaszczyzny.

Rak(27-10-2014, 19:53:29, IP: 46.113.170.121)

Co to znaczy z innej płaszczyzny? Jak leczyć seksoholizm?

 

 

Odpowiedź:

 

 

Z innej płaszczyzny to znaczy, że seksoholizm jest uzależnieniem chemicznym mózgu i żadne leki nie pomogą. Leki obniżające popęd powodują zmniejszenie bodźców pochodzących od organizmu po to by psychicznie człowiek uzależniony mógł łatwiej nad sobą panować. Jednak głównym problem tkwi w jego mózgu. Jest to uzależnienie chemiczne i dlatego człowiek odczuwa rozdrażnienie i niepokój. Niestety seksoholizmu nie można skutecznie leczyć. Specjaliści zalecają wstrzemięźliwość jako jedną z podstawowych metod leczenia, a dla tych co często zmieniają partnerów, aby pozostali tylko przy jednym partnerze.

Podaje się w czasie leczenia środki obniżające popęd oraz prowadzi się psychoterapię, której głównym celem jest zmiana postrzegania seksu. Są w polsce specjalistyczne ośrodki zajmujące się leczeniem osób uzależnionych od doznań seksualnych.

Magda(27-01-2015, 19:55:44, IP: 78.9.148.227)

Napiszę coś odwrotnego do tego co piszą Panowie. Pisaliście, że nam tego życzycie wiec oto i jestem we własnej osobie. Skończyłam 40 lat, mam męża, rodzinę fajną pracę ale od około roku moj organizm dręczy koszmarna stała ochota na sex...to jest dla mnie naprawdę męczące. Nie mogę narzekać na brak chęci ze strony męża, wręcz przeciwnie zawsze chętny ale ja nie wyrabiam fizycznie - mam sporo obowiązków, ważne tematy zawodowe - to mi przeszkadza w życiu. Dlatego potrzebuje coś na uśpienie mojej seksualności bo coraz gorzej mi z tym :(  
Mam pytanie czy dermatolog może wystawić receptę na Androcur ?

 

 

Odpowiedź:

 

 

Dermatolog może przepisać Androcur, ale musi mieć ku temu podstawy. Na pewno nie zapisze z powodu zbyt wysokiego libido, bo to nie jego dziedzina. Dermatolog przepisuje ten lek tylko wówczas, jeśli będą problemy skórne np. łojotok. Obniżenie testosteronu przez ten lek usuwa problemy skórne u kobiet. Wystawić receptę może nawet na podwyższony popęd, ale zapewne tylko wówczas gdy jest to nasz znajomy. Inaczej raczej lekarz nie będzie ryzykował swojej reputacji.

 

Dawid(17-03-2015, 22:24:21, IP: 178.37.8.18)

Proszę o pomoc, miałem problemy z za dużym popędem seksualnym i brałem bromekpotasu około miesiąca w dość dużych ilościach. Popęd zniknął (osłabł znacząco) ale mam duży problem z tym że nie tryskam tak jak dawniej, mam mało spermy, kiedyś miałem 3, 4x więcej.
Czy jest jakiś lek który przywróci wszystko do normy aby było jak dawniej? 
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

 

Odpowiedź:

 

 

Po jakimś czasie wszystko powinno wrócić do normy. Działanie bromku potasu utrzymuje się dość długo w organizmie jeśli dawki były dość wysokie.

Dawid(18-03-2015, 08:32:48, IP: 178.37.8.18)

Tylko mnie to już trzyma kilka miesięcy :/ trochę się boję. 
Wzwody są w dobrym porządku, gorzej z ilością spermy, czy mogłem przez bromek potasu stracić płodność ?

 

 

Odpowiedź:

 

Bromek potasu kiedyś był lekiem wprowadzonym do użytku przez odpowiednie do tego organy i nikt nie zauważył by był on powodem bezpłodności. Był to lek między innymi przeciw epilepsji i niektórzy pacjenci brali dośc duże dawki i nie zauważony by były takie problemy. Bromek potasu ma różne skutki uboczne, ale bezpłodności nie zauważono. Być może przyczyna jest inna, nie musi to być przez bromek potasu. Choć prawdą jest, że bromki działają toksycznie na organizm, a jak wiadamo każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na kuracje.

bogusław(24-04-2015, 16:24:08, IP: 83.28.253.146)
Popęd seksualny można całkowicie zatrzymać przez segregację myśli.Jeśli przekieruje się myśli z erogennych emocji, to fabryka hormonalna ustaje i popęd znika. Tą samą drogą można to włączyć.
Nie powiem żeby sposób był jak pstryknięcie palcami, ale trzeba się do tego przyłożyć.

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:tagi
1 a la Rossini ABERRACJA ABERRACJA SFERYCZNA abordaż ABS acetal ACETYLEN adaptacja oka adr akomodacja akomodacja oka akrydyna aleksander pope aleksandretta alexander pope Androcur anemia anizotropia Antrykot antybiotyk antybiotyki antykoncepcja hormonalna Apicius Marcus Gavius apodyktyczny arbitralnośc atrament azotan celulozy azymut babilon balistyka barok BARWIENIE TWORZYW SZTUCZNYCH barwniki batalion bęben drażetkarski białka biotechnika biotechnologia bordosol braun BROAD CHURCH bromek potasu BUDOWA SKORY bunt celowanie celuloza celuloza regenerowana CENA PARAFINY charakter chemia chipsy cholangiografia chorobowość CHOROBY CHRZANU choroby krwi choroby słonecznika ciecz niezwilżająca ciecz zwilżająca cis cyrkiel czas marynowania david douglas deceleracja delfiny depresja destylacja diapozytyw drozd szama drożdże duroplasty dymarka dyspersja dąb dźwigar egzaltacja ektozon elastomery emulsyjny EP erotyzm etery celulozy Fornir FRANKO fta fumagilina garbniki gastrobamat gęś glediczja glikozydy glony gluteiny Gnomon gołąbek diamentowy gryzeina GRZYBY gwarek HIPS historia ile ton waży wieloryb impotencja india infantylny influmin jak obniżyć popęd seksualny john locke kaczka kalmar kalms karbid karola kaszalot kaszanka kiła klasycyzm kompas konflikty wewnetrzn Konserwy kopernik kopolimer abs kopolimer san kubanik kubanik mniejszy kulinaria kwinaria laminat LAMINATY laminaty poliestrowe leki libido lignina liść bielunia magnes Marian Smoluchowski marynata do mięs marynaty marynowane mieso MARYNOWANIE marynowanie mięs marynowanie mięsa masturbacja maszyna do pisania MAX SCHELER małpy małże metka mieso modrak MODZELE morawy mrówki mucilago mycochlorin na czym polega spawanie gazowe napełniacze nehba nelson nerwica niedrożność mechaniczna niszczyk zjadliwy nototenia obniżenie popędu seksualnego obniżenie popędu seksualnego u meżczyzn odczyn nelsona olbrot oleje do zniczy OTOLITY owady ozór wołowy oświecenie państwo wielkomorawskie papugi papuzik para-chlorophenoksyetanol parafina parafina do zniczy passerina ciris pchełka pcv pcw pędruś peklowanie peklowanie miesa penicylina pet pigmenty weglowe piperasol plama plamka plastik plastyfikatory pmma pokrzewka pokrzewka jarzębata pokrzewki poliamid polichlorek winylu polichlorek winylu twardy poliester poliestry polietylen poliformaldehyd polimery polimetakrylan metylu Polioksyfenylen Polipropylen polistyren polistyren niskoudarowy polistyren wysokoudarowy polisulfony poliuretan poliwęglan Polska pom poped popęd seksualny portyk posocznica Połyśnica marchwianka PP produkcja antybiotyków produkcja zniczy przepiórki PS psychologia muzyki psychologia pracy pszczoły ptak ptaki mówiące PVC płetwal błękitny Radża rak koniczyny rak skóry rakurs rehabilitacja religia robinul robuden rozella białolica Rośliny trujące ryby salceson SAN schab schizofrenia seks seler sex silikon silikony skóra skrobia smalec sok jelitowy SOLANKA spalanie zupełne spawanie spawanie elektronowe spawanie plazmowe spis treści stabilizatory statyzm stałe paliwo rakietowe stępka streptomycyna strofantyna stylon surrealizm synogarlica szabla turecka szczeżuja szczygieł szewska kasza szlamnik szynka szynka litewska teologia termity topola torakotomia triady tworzywa piankowe tworzywa sztuczne tworzywo tymianek tysięcznik ukosowanie utylitaryzm uwłaszczenie waga waga wieloryba walen walwulotom WEDZENIE wielkomorawskie wielkopąkowiec wieloryb wieloryby wikłacz ognisty winniczek wino wróbel wtorne zapalenie otrzewnej wulkany wykwity pierwotne wyżarzanie normalizujące wątroba wątrobiana wątrobianka włosy YHdAKx yomesan zespół plummer-vinsona Zgnilizna twardzikowa na słoneczniku ziemniaki drążone zikkurat zmiekczacze zmiennik znicz znicze ] ślimak ślimaki świece żonkil żołądek żywice żywice aminowe żywice epoksydowe żywice poliestrowe

monitoring pozycji

. . .